Moskva, Sheremetevo F

november 20, 2010
SRÜ pealinn, kohaliku aja järgi kell 17.00Lootes et viimase eestlasena airBaltic´u teenuseid kasutades on punane vaip, jäänõus shampanja ning orkester ( või vähemalt head kohalikku taset omav trubaduur ) reegliks mitte erandiks, ei osutunud tõeks. Võeti vastu nagu igat teist lennupileti omanikku.
Laupäeva varahommikusel Tallinn - Riia reidil mahutas üle sajakohaline 737-300 ca. 20 reisijat ning kuna reis ise kestab vaid loetud minutid, olid reisisaatjad sunnitud oma käru vahekäigus pöördesse ajama juba hetkel mil alles kõrgust võtsime. Samuti esmakordset külastusmomenti omavasse ja pisut udusesse Riia lennujaama saabusime peale poolt kümmet.
Olin korduvalt enne lugenud õuduslugusid nii AB kui Riia aeroporto kohta ent tegelikkus, nagu enamusel juhtudest, on pisut teine. Viisakas teenindamine pardal ja pardaväliselt, erksad logovärvid ning kostüümid - pole põhjust lennufirmat maha teha. Aeroporto transiiditsoon oli ka viisakas, ma ei tea milline terminaal väljaspoolt on.
Ma ei tea tagamaid nii täpselt ent AB on avaldanud soovi endale isiklik terminaal ehitada, ju siis vana on liiga väikseks jäänud või midagi muud. Terminaali ehituse projektikonkursile laekunud tööde hulgast on välja valitud 10 paremat ning minu arusaamist mööda saab igaüks oma tagasihoidliku valimishääle kuni 5. detsembrini kuuldavaks teha sellel saidil:  
http://blog.airbaltic.com/2010/10/18/vote-for-the-best-airbaltic-terminal-concept/#more-491
Kümnes variant pidi soosituim praegusel hetkel olema.
Riiast Moskvasse teel olnud 737-500 oli praktiliselt täis ning alkot voolas. Pole siis imestada, et kui lennurattad maandumisrajaga tutvust tegid, järgnes sellele ka korralik aplaus.  Mis siin ikka rõõmustada, ükski raudlind pole veel taevasse jäänud.
Kui nüüd asjast õieti olen aru saanud on endisest Sheremetevo 2 saanud Sheremetevo E ja F terminaalid. Tõenäoliselt jäid vanad ruumid lihtsalt kitsaks sest laiendatud osa on päris muljetavaldava suurusega.

    
Suurem enamus laiendustöödest on valmis ent mõni küproksein vajab veel katet ent kuni seda pole võib selle ääres vaikselt und lasta.Bizneszal on juba töös ent sinna asja pole.Tugrikuid saab siin vahetada.

Ega palju muud lisada polegi. Neli ja pool tundi jäänud oodata, siis pääseb esimest korda Ni Hao´d ( mandariini keeles privet ) kasutama.
Moskva, +2 ja vihmane.Kommentaarid: 2

Munsa
november 20, 2010
No tore, tore.... nagu parajalt pikk bussireis....
Tiina
november 23, 2010
Rõõm näha, et blogi jälle elama on hakanud:)
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri